Adatesisatankara.com: Sincan Su Tesisatçısı

Boruların deformasyonu: Her şeyde olduğu kabil akarsu tesisatında kullanılan boruların da bir ömrü vardır. Bu borular dönem ilerledikçe çürümeye adım atar ve tesisat sistemini kaldıramayacak denli deforme olmuş olabilir. Bu deforme sonucunda akarsu tesisatınızda sızıntılar ve çatlaklar oluşması muhtemeldir. Ilişik yerlerinin deformasyonu: Boruların birleştirilme medarımaişetleminde temelı yardımcı malzemeler kullanılır, bu malzemelerin dönem içinde yaşayacağı arızalar da akarsu tesisatında problemlere niye olabilmektedir. Malzeme hataları: Tesisat sisteminde yekten lüks malzeme kullanılır ve bu malzemelerin bütünü farklı özellikler barındırır. Kuvvetli içeriği gani bir boru darbelere daha dayanıklı olurken plastik içerikli bir malzeme aynı dayanıklılığı gösteremeyebilir. İşte bu kabil durumlarda akarsu tesisatında temelı arızalara niye olabilmektedir. Oksitlenme: Oksitlenme kelimesini daha önce duymuş olmalısınız. Bu dirilik yoğuncı sorun akarsu tesisatı süresince geçerlidir, özellikle yıllanmış binalarda meydana mevrut bu oksitlenme boruların paslanmasına ve çürümesine niye olabilir. Çürüyen bir boru eskisi denli dayanıklı olmadığı kucakin sızıntı ve çatlaklara niye olabilir. Üretim hataları: Yeni bir eve taşındınız ve akarsu tesisatı konusunda sorun mu yaşıyorsunuz? Bunun sebebi tesisat sisteminde kullanılan hatalı parçalar olur. Hızla gelişen teknolojinin vürutmesi ile üretim aşamaları sorunsuz ilerliyor olsa da temelı durumlarda parçalar hatalı olarak üretilerek piyasaya sürülür. Bu hatalar tesisat sisteminize zarar veren etkenlerden biri olur. Kireçlenme: Her insanın bildiği kabil yeterince uz arıtılmayan akarsu bereketli oranda kireç kucakerebilir. Bu kireç misilı ne denli çok olursa akarsu borularına verdiği zararlar da aynı oranda artmış olabilir. Zaman içinde kireç ile kaplanan borular sadece akarsu tesisatına zarar bayılmak ile kalmaz, basınçlı suya ihtiyaç duyan beyaz zehir eşyalarımızda da ağır arızalar oluşturur.

Ab tesisatı umumi olarak pak akarsu tesisatını anlatım etmek kucakin kullanılsa da tanım olarak pak ve zararlı akarsu tesisatını da kucakine meydan bir ifadedir. Ab tesisatı yerine sıhhi tesisat ifadesi daha sadık bir tanım olacaktır lakin hem son kullanıcılar hem bile bu medarımaişeti yapan ustalar ve firmalar akarsu tesisatı tanımını kullanmayı yeğleme etmektedir. Mafevkdaki ifadeye nazaran akarsu tesisatı olarak biz burada pak akarsu tesisatının tanımını yapacağız Temiz akarsu tesisatı; evlerde iş yerlerinde kullanma suyunu, istimal yerlerine denli ileten boru ağıdır. Henüz sadık tabirle borulardan ve ekleme parçalarından oluşan sistemdir. Şehir şebekesi ile binadaki sayaç beyninde artan hizip dış pak akarsu tesisatı, pak suyu katlara dağıfecir kolonlar ile kolonlardaki suyu istimal yerlerine götürücü bentlantı boruları da iç pak akarsu tesisatı olarak adlandırılır. Temiz Ab Tesisatında Boruların Döşenmesi Dairelerde pak akarsu boruları, zaruri hâller haricinde ekseriyetle sıva altı döşenir. Bu sayede akarsu borularının terlemesini önlemiş oluruz. Bina süresince katlara çısoy sütun boruları ise sıva üstü döşenir. Bunun nedeni ise, o ilin resmi akarsu ve lağım döşemi idaresinin şartnamesidir. Gümrüksüz akarsu kullanmaının önünü kullanmak kucakin hakeza bir kez izlenmekte. üste bu aplikasyon, temel çizgi üzerinde oluşabilecek muhtemel sorunlarda da müdahale etmeyi kolaylaştırmaktadır. Tesisata temellamadan önce binalacak medarımaişetin planlaması binalır. Boruların geçeceği bölgeler marker kalem ile medarımaişetaretlenir. Kırmaya temellamadan önce zarar verilebilecek tesisat olup olmadığı denetçi edilir. Temiz akarsu tesisatının imal aşamasının uz düzenlenip planlanması hem iş hem bile malzeme tasarrufu katkısızlar. Temiz akarsu tesisatı boruları kesinlikle duvardan döşenmelidir. Zeminde döşenecek boruların arızası yerinde bileğmedarımaişettirilmesi ya da arızanın giderilmesi epey zordur. Sıcak akarsu tesisatı kucakin dargın akarsu tesisatı döşendikten sonrasında har suyun gidecek olduğu bölgeler medarımaişetaretlenir, ısıtıcı çıkışından itibaren sırasıyla döşenir. Sıcak akarsu borusu, dargın akarsu borusunun üst tarafından geçecek şekilde döşenmelidir. Sıcak akarsu ağızları, daim solda olacak şekilde bırakılmalıdır. Antipatik akarsu tesisatında duvar süresince olan borulara yalıtım binalmalı ki, terlemeye karşı önlem cebinıp, borular uzun ömürlü olsun. Birbirinin üzerine mevrut yatay borularda suyun alttaki borulara zarar vermemesi kucakin dargın akarsu borusu en altta olmalıdır. Hidrofor ve akarsu saatinden sonrasında bir basınç regülatörü konulmasında yarar vardır. Bu sayede basınç çakılı duracak ve gereksiz akarsu harcanmasının önüne geçilecektir. Her daire müstakil olarak sistemden ayrılabilmelidir. Sıcak istimal suyu tesisatı da dargın akarsu sisteminden müstakil olmalıdır. Birbirine muvazi kat tevziında borular banyo ve aşhane duvarlarına konmalıdır.

Sincan Su Tesisatçısı

Sincan Su Kaçağı Tespiti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post

Antika AlanlarAntika Alanlar

Gelelim, antika alım satım teamülinde kullanabileceğiniz bir gayrı yönteme. Etrafınızda detaylı bir tetebbu yaptıktan sonrasında satabileceğiniz bir antika bulamadınız diye bu anlayışten vazgeçmeniz gerekmiyor. Salpa deri olarak da malum “bonded