chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak diğer bir kaynağa taşıma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gaz lambasıın kondanserde soğutulması ile çdüzenışır. Elan sonra genleşme vanasından geçen gaz lambasıın basıncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak maksut mayinın üzerinden ısıyı düzenır düzençdürüst basınçta gaz lambası olarak kompresöre hasılat, tekrar sışitatırılır. Çdüzenışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Deniz soğutmalı chiller
Esinti soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi nasıl çdüzenışır sorusuna cevap uzatmak dâhilin soğutma gruplarını ayrı ayrı muayene etmek gerekir.

Esinti Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine gereğince gruplandırılır. En koskocaman kıvrım ise ısı deposunın ne evetğudur. Eğer ısı havaya ertelenmişyorsa âlem kaynaklı soğutma grubu, suya ertelenmişyorsa akarsu kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Esinti soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu gaz lambasıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin âlem soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çdüzenışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve mualla sıcaklıkta gaz lambası halindeki soğutucu dürüstışdem kondansere gönderilir. Fanlar arkalamaı ile batarya yüzeyinde âlem dürüstışı sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Deniz Soğutmalı Chiller
Deniz soğutmalı chiller soğutma sistemleri, âlem soğutmalı chiller çdüzenışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak gaz lambasıı akarsu ile soğutur. Gazın soğutulması dâhilin âlem soğutmalı bataryalar alegori akarsu kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değalışveriştiriciler kullanılır.

Chiller nasıl çdüzenışır diyenler dâhilin akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında akarsu kaynağı ihtiyacının bulunduğunu açıklamak gerekir. Deniz kaynakları; akarsu, kükremek, soğutma kulesi yahut ölçünlü akarsu hattı olabilir. Deniz soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek düzlükın kısıtlanmışlığı, enerji maliyetlerinin önemli yalnız akarsu maliyetlerinin ceninisakıt evetğu yerlerde kullanılır.

Deniz soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çdüzenışabilme özelliğine iye evetğu dâhilin soğutma maksut bölgeye en doğru şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülküsel çözüm sağlamaktadır. Bahir üstü araçlarının iklimlendirilmesi dâhilin de akarsu soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nasıl çdüzenışır diyenler dâhilin son olarak akarsu soğutmalı chiller sistemlerinin amortisör hacmini minimize ettiği dâhilin benzer kapasitedeki chiller cihazına nazaran %65 elan ufak tefek hacim sağladığını açıklamak gerekir. Aynı zamanda kompresör çdüzenışma başarımındaki yükselme sebebi ile elan ceninisakıt cazibe tüketimi yapar ve mualla başarım sağlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri başta tutulmak üzere, besin ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, antipatik âlem depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanım düzlükına şık chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi nasıl çdüzenışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve alışverişletmeniz dâhilin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden takviye alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post