kurumsal logo tasarımı

logo hazırlama

Logo nedir? Lafız fehvaı olarak asıl zıtlığı dilimizde amblem olan, bir sorunin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, fehvaını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak sorunletmenin veya organizasyonun dikme olarak yaptığı soruni sembolize edebileceği kabil, markanın kendi fehvaı ile bile sembolleştirilebilir, hatta bazı çtuzakışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı içerik ve anlamlara malik mümkün.

Sorusu sorulduğunda lafız fehvaının dışında, biraşırı logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı meydana getirecek olan şahsiyet veya kuruma neyin ve ne aktarıldığı olabildiğince önemlidir. özge taraftan logo dizayn çtuzakışmasını meydana getirecek şahsiyet veya kurumun sizi ne anladığı ve logo çtuzakışmanızı ne bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çtuzakışma sizin, sorunletmenizin ve bundan sonraki çtuzakışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çtuzakışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğsoruntirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka için yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çtuzakışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş alanı ile faaliyette bulunan şirketler için daha çok yeğleme edilebilir. Bir numara bir sektörde çalışma gösteren sorunletmelerin umumiyetle logoları sektörü özümleme değer. Lakin takkadak okkalı sektör ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda tayin etmek imkansızdır.

Logo ne sorune yarar?
İşletmeler için logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her ne markası sıfır bir işletme olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz vakit aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yan yana gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, olur aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Turfa halini düşünmeye çtuzakışın. Markaların logoları olmadan gerçekten marka olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple sorunletmenize kurumsal bir maksat hazırlayarak yolunuza salim adımlarla devam edebilmek hesabına “logo dizayn” çtuzakışması ile esaslayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabil bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) söyleyiş değer. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazen kişilerin bir manzarate tanınmasını sağlayan sorunaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Yalın, zorlamasız anlaşılır, biçimırlanması zorlamasız, olası olduğunca azca adetda renkten oluşesrarıdır. Her çmüsavi baskı ve bölüm tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok yüce ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Ayrıksı firma evet da ürünlere ait logolar ile karışıklığa sebep vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya yüce dokunca verir.

Logo tasarımcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e bakılırsa logoyu üreten tasarımcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili tesisun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin içeriğine yakışır olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini ne tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin cihetıaralık lüzumlu rengi lüzumlu şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü vakit da sıkıntısızılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ait ürün evet da firma için logo tasarlanacağı vakit o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için bilgelik sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı vakit simgenin taşıyacağı fehva bakımında bu bilgelik çok önemlidir.

logo hazırlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post

steroid ne işe yararsteroid ne işe yarar

Steroid Satın Al Steroid satın kızıl ve hormonlarını kullanarak kuvvetlü bir vücuda ehil ol! Spor yapmış olduktan sonra kas tamirının desteklenmesi sinein steroide ihtiyaç duyduğunuzu biliyor muydunuz? Erkeklik hormonu olan